INTEGRUJĄCY DZIEŃ DZIECKA

Po wielu miesiącach zdalnego nauczania w Dniu Dziecka uczniowie naszej szkoły mogli przypomnieć sobie, jak wspaniała jest wspólna zabawa. Na boisku młodsi rywalizowali ze sobą w różnorodnych sportowych konkursach, starsi grali w piłkę nożną, w siatkówkę i tenis stołowy. Najwięcej emocji wzbudziło przeciąganie liny- bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z kl. VII. W tym dniu sala gimnastyczna stała się salą kinową. Po zawodach sportowych dzieci obejrzały filmy i zjadły zamówioną dla każdego pizzę.  Dzień ten był też okazją do realizacji działań profilaktycznych. Uczniowie przygotowali plakaty promujące zdrowy styl życia. Mogli założyć alko- i narkogogle i zobaczyć, jak obniża się koncentracja, spowalnia czas reakcji, zaburza się koordynacja wzrokowo- ruchowa po spożyciu alkoholu, dopalaczy, narkotyków.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców naszej szkoły, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie, Restauracji „Jackowo” z Jarosławca za wsparcie przy organizacji tego wyjątkowego dnia.
Dziękujemy również strażakom z OSP we Wrześnicy, na których jak co roku możemy liczyć podczas różnych imprez i uroczystości szkolnych.