DORADZTWO ZAWODOWE – WAŻNE W NASZEJ SZKOLE

W ramach projektu „Edukacja w Gminie Sławno szansą na udaną przyszłość” nauczyciele naszej szkoły zorganizowali dla uczniów wycieczkę na targi edukacyjne, aby przygotować młodzież do świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej. A było to tak….
27 kwietnia uczniowie klas trzecich gimnazjum naszej szkoły uczestniczyli w Targach „Edukacja i Praca – Spotkanie Aktywnych”, które odbyły się na hali „Gryfia” w Słupsku. Organizatorzy przygotowali atrakcyjne prezentacje dla ludzi młodych, pragnących poznać powstające nowe zawody i atrakcyjne stanowiska pracy. Na targach prezentowały się szkoły zawodowe branżowe. Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się szkoły zawodowe, które kształcą w kierunkach budowlanych, elektrycznych i gastronomicznych. Zainteresowani uczniowie oprócz zwiedzania stoisk targowych mogli również porozmawiać z doradcami zawodowymi, którzy doradzali w wyborze najlepszej ścieżki edukacyjnej.
Ale to nie był koniec atrakcji tego dnia….
Dzięki uprzejmości Pana prezesa Fabryki obuwia Gino Rossi w Słupsku mogliśmy „od podszewki” podejrzeć, jak powstają buty. Bardzo miłe panie oprowadziły nas po całym zakładzie, gdzie oglądaliśmy materiały, z których powstają buty, dotykaliśmy ich i z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy wszystkiego, co nam miały do powiedzenia. Taka wycieczka to dla nas wielka frajda, ale i nauka. Dziś już wiemy, jak wiele precyzyjnej pracy trzeba włożyć, aby powstała jedna para butów. Zajęcia były bardzo ciekawe i doskonale zorganizowane. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, zdobyli dużo informacji na temat proponowanych kierunków kształcenia i skorzystali z wielu porad dotyczących wyboru kolejnego etapu edukacji.

« z 5 »