Dla Zuzi i Łukasza

dla_zuzi__lukasza2016

4 czerwca 2016 r. na boisku sportowym we Wrześnicy odbył się I Gminny Festyn Charytatywny. Organizator – Zespół Szkół we Wrześnicy podczas prowadzonej zbiórki na rzecz 6-letnich, niepełnosprawnych mieszkańców naszej gminy – Zuzi Bajer z Janiewic i Łukasza Kwiatkowskiego z Łętowa zebrać ponad 20 tys. zł na zakup sprzętu specjalistycznego i rehabilitację dzieci. W przygotowanie tego wspaniałego wydarzenia aktywnie włączyły się sołectwa – Wrześnica, Janiewice i Łętowo, KGW z Wrześnicy, OSP z Wrześnicy, Przedszkole Gminne z Gwiazdowa, do którego uczęszczają dzieci, Przedszkole „Ekoludki” z Wrześnicy, Stowarzyszenie „Jedność” z Wrześnicy oraz rzesze wolontariuszy i ludzi dobrej woli.
Na scenie prezentowali się podopieczni szkół i przedszkoli z terenu naszej gminy, były piękne piosenki i tańce, wystąpiły też grupy taneczne „Magnetici”, Zespół „Wrześniczanki” oraz nauczyciele miejscowej szkoły. Na wspaniałych stoiskach można było kupić pyszne domowe ciasta, kiełbaski, ryby a także wyroby rękodzielnicze. Dzieci malowały twarze, skakały na dmuchańcu, robiły bańki mydlane, grały w ogromną grę, dziewczynkom dekorowano paznokcie i zaplatano kolorowe warkoczyki. Atrakcji było co niemiara. Wielką popularnością cieszyła się loteria fantowa, a losy – z których każdy wygrywał – rozeszły się w mgnieniu oka. Licytowano też przedmioty i bony dostarczone przez darczyńców. Swoich właścicieli znalazły m.in. grawerowana karafka ze szklankami, złota i srebrna biżuteria, wyszywane obrazy, tort w kształcie misia i rodzina czekoladowych jeży, piłki czy złote rybki.
Wydarzenie brawurowo poprowadził Przemysław Konwerski, a jego konferansjerka niejednokrotnie wywoływała salwy śmiechu wśród publiczności. Niezwykle udany, słoneczny dzień zakończyła potańcówka pod gwiazdami.