DEN 2021
« z 35 »

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował w tym roku quiz dla nauczycieli. Pedagodzy rywalizowali ze sobą w dwóch drużynach wybranych w drodze losowania. Regulamin zabawy przewidywał, że przegrana drużyna przez następny tydzień nie będzie robić kartkówek i odpytywać. Pytania części pierwszej tego quizu dotyczyły wiedzy o naszej szkole, jej uczniach i nauczycielach. W części drugiej należało zgadnąć, jaka to melodia, a w trzeciej- który to uczeń naszej szkoły. Nauczyciele zmierzyli się na przykład z pytaniami: ile jest komputerów w pracowni informatycznej, ile jest książek w naszej bibliotece, jakie imię jest u nas najpopularniejsze, ilu nauczycieli ma uprawnienia do nauczania matematyki w klasach IV- VIII. Najwięcej trudności sprawiło odgadnięcie melodii. Natomiast rozpoznanie uczniów po opisie było bezbłędne. Ostatecznie obie drużyny zdobyły tyle samo punktów i obiecały nie pytać uczniów i nie robić kartkówek przez tydzień. Nauczyciele swoją postawą potwierdzili, że mają ogromne poczucie humoru, a uczniowie na widowni starali się im podpowiadać na różne sposoby. Konkursowi towarzyszyły ogromne emocje wśród uczniów, które momentami trudno było poskromić. Na zakończenie rozdane zostały dyplomy dla uczestników konkursu, a dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły upominki.