Największe sukcesy naszych uczniów w roku szkolnym 2013/2014

Największe sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej we Wrześnicy w roku szkolnym 2013/2014:

• Bieg wokół Jeziora Łętowskiego – 21.09.2013 r.
I miejsce – Natalia Borzych (kat. dziewczęta 2005 – 2006)
III miejsce – Julia Myślak (kat. dziewczęta 2005 – 2006)
II miejsce – Kewin Sandomierski (kat. chłopcy 2005 – 2006)
I miejsce – Wiktoria Borzych (kat. dziewczęta 2001 – 2002)
II miejsce – Kornelia Gutowska (kat. dziewczęta 2001 – 2002)
III miejsce – Milena Sękowska (kat. dziewczęta 2001 – 2002)
I miejsce – Dominik Urbaniak (kat. chłopcy 2001 – 2002)

• Zawody Pływackie z okazji Dnia Niepodległości – Słupsk, 10.11.2013 r.
III miejsce – Anna Jastrzębska, Paweł Śpiechowicz

• Gminny Turniej Mini Koszykówki Dziewcząt – Wrześnica, 21.11.2013 r.

I miejsce – drużynowo: Wiktoria Borzych, Karolina Ellward, Kornelia Gutowska, Aleksandra Leśkiewicz, Wiktoria Maksymiuk, Julia Meyer, Estera Szklarczyk, Marcelina Śledź, Oliwia Śledź, Klaudia Wdówka, Katarzyna Złotkowska.

• Gminny Turniej Mini Koszykówki Chłopców – Wrześnica, 28.11.2013 r.
II miejsce – drużynowo: Jakub Barański, Damian Bielak, Wiktor Bury, Krystian Krakowiak, Jakub Maksymiuk, Marcel Płonka, Patryk Sołtan, Przemysław Szczepanek, Paweł Śpiechowicz, Dominik Urbaniak.

• II Gminny Turniej Historyczny – Sławsko, 29.11.2013 r.
I miejsce
– drużyna: Wiktoria Drop, Anna Jastrzębska, Jakub Maksymiuk, Paweł Śpiechowicz

• Powiatowy Turniej Mini Piłki Koszykowej Dziewcząt Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Sławno, 12.12.2013 r.
I miejsce – Wiktoria Borzych, Karolina Ellward, Kornelia Gutowska, Aleksandra Leśkiewicz, Wiktoria Maksymiuk, Milena Sękowska, Estera Szklarczyk, Marcelina Śledź, Oliwia Śledź, Klaudia Wdówka, Katarzyna Złotkowska.

• Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży – “Zapobiegajmy pożarom” – Sławno, 13.12.2013 r.
II miejsce
(kl. I – III) – Krajewska Natalia
III miejsce (kl. IV – VI) – Śledź Oliwia
III miejsce (kl. IV – VI) – Urbaniak Dominik

• Gminny Turniej Unihokeja Dziewcząt – Wrześnica , 16.12.2013 r.
I miejsce
– drużynowo: Wiktoria Borzych, Kornelia Gutowska, Aleksandra Leśkiewicz, Wiktoria Maksymiuk, Milena Sękowska, Estera Szklarczyk, Marcelina Śledź, Klaudia Wdówka, Katarzyna Złotkowska.

• Gminny Konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową – Sławno, 17.12.2013 r.
Laureaci:
Wiktoria Drop, Jarosław Motykowski
II miejsce (kat. klas I – III) – N. Krajewska
 III miejsce (kat. klas IV – VI) – D. Urbaniak

• Gminny Turniej Unihokeja Chłopców – Wrześnica, 18.12.2013 r.
I miejsce
– drużynowo: Jakub Barański, Wiktor Bury, Jakub Maksymiuk, Marcel Płonka, Patryk Sołtan, Przemysław Szczepanek, Paweł Śpiechowicz, Dominik Urbaniak.

• Powiatowy Turniej Unihokeja Chłopców – Sławno, 09.01.2014 r.
III miejsce
– drużynowo: Jakub Barański, Wiktor Bury, Jakub Maksymiuk, Marcel Płonka, Patryk Sołtan, Patryk Szczepanek, Paweł Śpiechowicz, Dominik Urbaniak.

• Powiatowy Turniej Unihokeja Dziewcząt – Sławno, 10.01.2014 r.
III miejsce
– drużynowo: Wiktoria Borzych, Kornelia Gutowska, Wiktoria Maksymiuk, Julia Meyer, Milena Sękowska, Estera Szklarczyk, Marcelina Śledź, Klaudia Wdówka.

• Zawody regionalne IMS mini koszykówka dziewcząt – Białogard, 17.03.2014 r.
V miejsce
– drużynowo: Wiktoria Borzych, Karolina Ellward, Kornelia Gutowska, Wiktoria Maksymiuk, Aleksandra Leśkiewicz, Julia Meyer, Milena Sękowska, Estera Szklarczyk, Marcelina Śledź, Oliwia Śledź, Klaudia Wdówka, Katarzyna Złotkowska.

• Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej ARA – Żukowo, 24.03.2014 r.
Laureat
– Marcel Gutowski

• Gminne eliminacje OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom” – 25.03.2014r.
III miejsce
– Dominik Urbaniak

• II Gminny Przegląd Teatralny – Żukowo, 09.04.2014 r.
II miejsce
– drużynowo (uczniowie klasy V)

• Miejsko – Gminny Konkurs Języka Angielskiego – Sławno, 10.04.2014r.
III miejsce
– Kamila Krajewska

• Gminny Turniej Mini Piłki Nożnej Dziewcząt – Wrześnica, 10.04.2014 r.
I miejsce
– drużynowo: Wiktoria Borzych, Karolina Ellward, Kornelia Gutowska, Wiktoria Maksymiuk, Julia Meyer, Milena Sękowska, Estera Szklarczyk, Marcelina Śledź, Katarzyna Złotkowska.

• Gminny Turniej Mini Piłki Nożnej Chłopców – Wrześnica, 11.04.2014 r.
IV miejsce
– drużynowo: Jakub Barański, Wiktor Bury, Krystian Krakowiak, Jakub Maksymiuk, Hubert Sałankiewicz, Patryk Sołtan, Przemysław Szczepanek, Dominik Urbaniak

• XI Gminny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny dla klas IV – VI – Wrześnica, 25.04.2014 r.
I miejsce
– Paweł Śpiechowicz
III miejsce – Jakub Maksymiuk

• Ogólnopolski Konkurs Galileo z Języka Angielskiego – 25.04.2014 r.
I miejsce
– Paweł Śpiechowicz

• Gminny Turniej BRD – 28.04.2014 r.
I miejsce
– drużynowo: Tytus Borycki, Jędrzej Piwowarczuk, Klaudia Wdówka

• Powiatowy Turniej Mini Piłki Nożnej Dziewcząt – Lejkowo, 29.04.2014 r.
III miejsce
– drużynowo: Wiktoria Borzych, Karolina Ellward, Kornelia Gutowska, Wiktoria Maksymiuk, Julia Meyer, Milena Sękowska, Estera Szklarczyk, Marcelina Śledź, Katarzyna Złotkowska, Oliwia Śledź

• Gminny Konkurs Matematyczny – Bobrowice, 05.06.2014 r.
II miejsce
– Jarosław Motykowski (kl. I – III)
III miejsce – Paweł Śpiechowicz ( kl. IV – VI)

• Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej i Niemieckiej – Darłowo, 11.06.2014 r.
I miejsce
– Wiktoria Drop
II miejsce – Klaudia Wdówka

• XI Gminny Konkurs Ortograficzny – Wrześnica, 11.06.2014 r.
II miejsce
– Natalia Krajewska (kl. I – III)
I miejsce – Kamila Krajewska (kl. IV – VI)

• V Otwarte Zawody Pływackie w Parku Wodnym Jan – Darłówko, 09.06.2014 r.
I miejsce
– Paweł Śpiechowicz
II miejsce – Anna Jastrzębska

• XV Gminny Konkurs Piosenki Szkolnej „Złoty Żuk” – Żukowo, 17.06.2014r.
I miejsce
– Marcel Gutowski

Sukcesem jest również fakt, że dwojgu uczniom – P. Śpiechowicz (kl. VI) i W. Drop (kl. V) zabrakło tylko 1 pkt. do uzyskania tytułu finalisty wojewódzkich eliminacji Konkursu Języka Polskiego.

Szkolny Konkurs Plastyczny SKO

W czerwcu dokonano podsumowania Szkolnego Konkursu Plastycznegopod hasłem: „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym”.Wzięło w nim udział 36 uczniów szkoły z klas I – VI. Wykonane prace wyróżniały się różnorodnością technik plastycznych. Przedstawiały pomysłowe projekty wykorzystania zaoszczędzonych pieniędzy oraz zaskakiwały ciekawymi hasłami na temat oszczędzania: „Zamiast wydać na lizaka, do skarbonki wrzuć piątaka”, „W SKO oszczędzam i wakacje miło spędzam”, „Ja oszczędzam w SKO, kiedyś kupię sobie ZOO”, „Gdy pieniądze oszczędzamy, zawsze na marzenia mamy”, „Od zera do milionera”, „Chcesz się uczyć oszczędzania? Szkolna kasa Ci się kłania. A gdy kieszeń będzie w biedzie, SKO cię nie zawiedzie”.

Komisja wyłoniła 4 laureatów tego konkursu:
• Bonisławska Maria – kl. III
• Gutowski Marcel – kl. III
• Śledź Oliwia – kl. V
• Urbaniak Dominik – kl. VI

oraz wyróżniła 2 uczniów:
• Motykowski Jarosław – kl. III
• Pachuta Patrycja – kl. IV

Zarówno laureaci, wyróżnieni, jak i pozostali uczestnicy konkursu,  otrzymali na apelu szkolnym medale oraz upominki.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013-2014

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA
NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

Dyplom i nagroda książkowa dla wyróżniających się uczniów klasy VI oraz tytuł „WZOROWY UCZEŃ”:

Paweł Śpiechowicz
Kamila Krajewska
Aleksandra Leśkiewicz


Listy gratulacyjne dla rodziców najlepszych absolwentów szkoły:

Państwo Bożena i Marek Śpiechowiczowie
Państwo Anna i Piotr Krajewscy
Pani Aneta Leśkiewicz i Pan Krzysztof Jończyk


Nagroda książkowa dla absolwentów za sukcesy i godne reprezentowanie szkoły w konkursach gminnych, powiatowych i wojewódzkich:

Paweł Śpiechowicz
Kamila Krajewska
Jakub Maksymiuk

Nagroda Wójta Gminy Sławno dla „NAJLEPSZEGO ABSOLWENTA SZKOŁY PODSTAWOWEJ WE WRZEŚNICY”:

Paweł Śpiechowicz

Nagroda książkowa i grawerton dla „NAJLEPSZEGO SPORTOWCA – ABSOLWENTA” za sukcesy i godne reprezentowanie szkoły w zawodach i turniejach sportowych:

  • Wiktoria Borzych
  • Kornelia Gutowska
  • Wiktoria Maksymiuk
  • Dominik Urbaniak
  • Paweł Śpiechowicz
  • Estera Szklarczyk

Dyplomy i nagrody książkowe za pilność w nauce dla wyróżniających się uczniów z klas I – III oraz tytuł „WZOROWY UCZEŃ”:

  • Maciej Piechna kl. I
  • Marcin Hinz kl. I
  • Igor Jaskuła kl. I
  • Jakub Baran kl. II
  • Kacper Martyka kl. II
  • Julia Myślak kl. II
  • Barbara Jastrzębska kl. II
  • Natalia Krajewska kl. III
  • Jarosław Motykowski kl. III
  • Maria Bonisławska kl. III
  • Marcel Gutowski kl. III
  • Kewin Sandomierski kl. III

Dyplomy i nagrody książkowe dla wyróżniających się uczniów klas IV–V, tytuł „WZOROWY UCZEŃ”:

  • Damian Bielak kl. IV
  • Patrycja Pachuta kl. IV
  • Wiktoria Drop kl. V
  • Klaudia Wdówka kl. V
  • Dominika Kępa kl. V
  • Zofia Mrugalska kl. V
  • Anna Jastrzębska kl. V
  • Tytus Borycki kl. V

Dyplomy i nagrody książkowe za wzorową frekwencję:

  • Marcin Hinz
  • Barbara Jastrzębska
  • Wiktoria Borzych

Dyplom i nagroda książkowa dla „NAJLEPSZEGO SPORTOWCA” klas I – V:

  • Natalia Borzych kl. II
  • Alan Bodak kl. III
  • Marcel Gutowski kl. III
  • Kewin Sandomierski kl. III
  • Aleksander Dudziński kl. III
  • Maria Bonisławska kl. III
  • Natalia Krajewska kl. III
  • Karolina Ellward kl. IV

Dyplomy dla zwycięzców konkursu na najstaranniej prowadzone zeszyty:

  • kl. I – Maciej Piechna, Maciej Śledź, Igor Jaskuła
  • kl. II – Jakub Baran, Kacper Martyka
  • kl. III – Marcel Gutowski, Jarosław Motykowski, Maria Bonisławska
  • kl. IV – Damian Bielak, Patrycja Pachuta
  • kl. V – Wiktoria Drop, Zofia Mrugalska, Dominika Kępa
  • kl. VI – Julia Meyer, Dominik Urbaniak, Zuzanna Mrowińska

Wyróżnienia (dyplomy) za aktywne czytelnictwo:

  • Marcin Hinz
  • Jakub Baran
  • Natalia Borzych
  • Julia Jabłońska
  • Kinga Michałowska
  • Olga Michałowska
  • Marta Strupiechowska
  • Jarosław Motykowski
  • Paulina Oliwia
  • Jędrzej Piwowarczuk
  • Wiktoria Drop
  • Zofia Mrugalska
  • Klaudia Wdówka
  • Dominik Urbaniak

Dyplomy podziękowania dla rodziców za szczególne zaangażowanie i wkład pracy na rzecz klasy i szkoły:

  • Pani Justyna Hinz
  • Pan Krzysztof Jończyk
  • Pani Bogumiła Rogóż
  • Pani Marzena Śledź
  • Pan Tomasz Piechna
  • Pani Agnieszka Baran
  • Pani Marta Martyka
  • Pani Monika Strupiechowska
  • Pani Anna Bonisławska
  • Pani Dorota Oliwa
  • Pani Elżbieta Sandomierska
  • Pani Alicja Dudzińska
  • Pani Wioletta Sieradzińska
  • Pani Urszula Wiktor – Żerman
  • Pani Renata Jęcek
  • Państwo Ksenia i Marcin Motykowscy
  • Pan Piotr Piwowarczuk
  • Pani Monika i Mariusz Duda
  • Pan Andrzej Ellward
  • Pani Iwona Jakubek
  • Pani Alina Drzewiecka
  • Pani Sylwia Sikora
  • Państwo Joanna Łojko – Kępa i Rafał Kępa
  • Państwo Sylwia i Bartosz Jastrzębscy
  • Państwo Monika i Grzegorz Szczepankowie
  • Państwo Katarzyna i Krzysztof Wdówka
  • Pani Marzena Borycka
  • Pani Kinga Śledź
  • Pani Anna Wnuk
  • Pani Jadwiga Mrowińska
  • Państwo Bożena i Marek Śpiechowiczowie
  • Pani Aleksandra Łanik
  • Pan Ireneusz Urbaniak
  • Pani Małgorzata Złotowska
  • Pani Kornelia Maksymiuk

Dyplom podziękowania dla Pana Ireneusza Urbaniaka – Prezesa Jednostki OSP we Wrześnicy – za życzliwość i pomoc w działalności szkoły.

Dyplom podziękowania dla Jednostki OSP we Wrześnicy – za życzliwość i pomoc w działalności szkoły.

Dyplom podziękowania dla Pani Agnieszki Szczepaniec – Sołtys wsi Wrześnica – za życzliwość i pomoc w działalności szkoły.

Dyplom podziękowania dla Pani Bożeny Szymczak – za życzliwość i pomoc w działalności szkoły.

Dyplom podziękowania dla Księdza Proboszcza Janusza Brzosko – za życzliwość i wsparcie duchowe wraz z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.

Dyrektor wraz z Radą Pedagogiczną składają szczególne podziękowania Przewodniczącej Rady Rodziców – Pani Annie Wnuk. Dziękujemy za wieloletnią współpracę, życzliwość, pracę na rzecz uczniów, pomoc przy wszystkich uroczystościach szkolnych i za przekazywanie nam wszystkim niesamowicie pozytywnej energii do pracy.

GRATULUJEMY
WSZYSTKIM WYRÓŻNIONYM UCZNIOM, RODZICOM I SYMPATYKOM SZKOŁY!

Wycieczka do Malborka

Wycieczka do Malborka

Dnia 18 czerwca 2014 r. wszyscy  uczniowie z kl. IV – VI naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Malborka. Udali się tam, aby zwiedzić zamek gotycki wzniesiony przez Krzyżaków w latach 1274 – 1457 – jeden z najznakomitszych przykładów średniowiecznej architektury obronno – rezydencyjnej w Europie. Uczniowie poznali historię zamku opowiedzianą przez panią przewodnik i obejrzeli, m.in. Zamek Wysoki z kościołem Najświętszej Maryi Panny i z kaplicą grobową św. Anny, Zamek Średni z Wielką Komturią, Wielkim Refektarzem, Pałacem Wielkich Mistrzów, Refektarzem Letnim i Zimowym oraz Zamek Niski (Przedzamcze) z kaplicą św. Wawrzyńca i szeregiem zabudowań gospodarczych. Ponadto mieli możliwość podziwiania panoramy Malborka i okolic z wieży widokowej znajdującej się na terenie zamku i dowiedzieli się, że w 1997 zamek wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Wyprawa do malborskiej warowni okazała się wspaniałą i niepowtarzalną lekcją historii, ponieważ jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie naprawdę można poczuć średniowieczną atmosferę, a nawet spotkać ducha rycerza!