Cała Polska biega we Wrześnicy

Cała Polska biega we WrześnicySzkoła Podstawowa i Gimnazjum we Wrześnicy 18 maja 2012 roku jak co roku wezmą udział w ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”.

Polska Biega to pomysł biegowych zapaleńców – Roberta Korzeniewskiego, mistrza olimpijskiego w chodzie, oraz Piotra Pacewicz i Wojciecha Staszewskiego – redaktorów „Gazety Wyborczej”. Sześć lat temu zaproponowali, żeby w całej Polsce w jeden konkretny weekend zorganizować biegowe zawody i zachęcić uczniów, sąsiadów, rodziny, współpracowników do udziału. Bo bieganie to sposób na zdrowe, radosne życie.

Początek biegu rozpocznie się rozgrzewką – aerobikiem na boisku ORLIK o godzinie 11.00. W biegu wystartują uczniowie szkoły podstawowej na odcinku 300m i 1000m oraz uczniowie gimnazjum na odcinku ok. 3km. Odbędzie się również marsz z kijkami Nordic Walking. Po biegu około godziny 12.30 odbędzie się profesjonalny pokaz ratownictwa medycznego. Po pokazie zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców biegu i nastąpi podsumowanie imprezy.