„BohaterON” łączący pokolenie powstańców i pokolenie młodych

W tegoroczną akcję „BohaterON” włączyli się uczniowie naszej szkoły. Kartki z życzeniami wysłano do powstańców warszawskich.
Kampania BohaterON – włącz historię! powstała, by każdy uczeń mógł oddać indywidualny hołd ludziom walczącym o wolną Polskę oraz dowiedzieć się więcej o wydarzeniach z tamtych lat. Kartkę do Powstańca Warszawskiego mógł wysłać każdy.
Cel tej kampanii jest bardzo piękny – w ten sposób nawiązuje się dialog pokolenia powstańców z młodym pokoleniem.
Kampania nie tylko umożliwiała napisanie kilku słów do Powstańców Warszawskich, ale również miała na celu poszerzenie wiedzy historycznej. W październiku w naszej szkole odbyły się ciekawe lekcje historii.
Szczególnie ważne są dla nas spersonalizowane kartki z życzeniami. Oznacza to, że została zaadresowana do konkretnego uczestnika walk o stolicę a uczeń zapoznał się z jego biogramem. To dla nas najlepsze świadectwo, że główny cel kampanii – pielęgnowanie pamięci o Powstańcach Warszawskich i zachęcenie do „włączenia” historii – został osiągnięty.

« 1 z 4 »