BILIŚMY REKORD CZYTANIA W JEDNYM MOMENCIE W CAŁEJ POLSCE

10 czerwca uczniowie w całej Polsce zebrali się o godzinie 10, aby bić rekord czytania w jednym momencie. Również w Zespole Szkół we Wrześnicy włączyliśmy się do tej akcji, której głównym celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
Chcieliśmy pokazać, że czytamy coraz więcej i chwalimy się tym. Aby zareklamować nasz udział w tej akcji, zawiesiliśmy na bramie wejściowej do szkoły oraz na płocie kolorowe hasła napisane w stylu graffiti: „Jak nie czytam, jak czytam”, „Dajemy przykład”, „No przecież czytamy!”, „Młody czyta więcej”, „Czytania uczcie się od nas”, „Nikt nie czyta? My czytamy!” i wiele innych. O godzinie 10 ustawiła się kilkudziesięciometrowa kolejka do biblioteki szkolnej. Każdy uczeń od najmłodszego do najstarszego wypożyczył książkę. Następnie na boisku szkolnych z naszych ciał ułożyliśmy napis: „Czytamy książi” – każda klasa tworzyła inną literkę w tym haśle. A potem nastąpiło wielkie czytanie. Wolontariusze udali się do najmłodszych klas, aby poczytać im z podziałem na role bajki i baśnie. Starsi oddali się lekturze w swoich salach razem z wychowawcami. Na zakończenie ułożona została wieża z wypożyczonych książek.
Mamy nadzieję, że ta ogólnopolska akcja zainicjuje modę na czytanie, na poszukiwanie książek o interesującej tematyce, zachęci do wypożyczania i kupowania nie tylko lektur zaleconych w podstawie programowej.