Bezpieczny przejazd…

Na zajęciach dydaktycznych uczniowie klasy 2 poznawali środki transportu. Właśnie wtedy postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę na dworzec kolejowy.
Odwiedziliśmy dworzec PKP  w naszej wsi, w celu przypomnienia zawodu kolejarza oraz charakteru pracy na kolei. Dzieci zwiedziły: poczekalnię, spacerowały po peronach obserwując odjeżdżające i przyjeżdżające pociągi. Pani  dróżnik  opowiedziała i przybliżyła dzieciom   pracę  ludzi  na  kolei, tj. maszynisty, konduktora, dyżurnego ruchu. Dzieci mogły także dotknąć i włączyć niektóre urządzenia. Uczniowie wzięli udział w akcji profilaktycznej „Bezpieczny przejazd…”Akcja miała na celu przypomnienie zasad bezpiecznego przejścia i przejazdu przez tory. Pani dróżnik uświadomiła uczniom niebezpieczeństwa  jakie stoją za lekceważeniem  przepisów oraz braku uwagi podczas pokonywania przejazdów kolejowych, w szczególności  przejazdów niestrzeżonych. Aby zasady bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych bardziej zapadły w pamięci najmłodszym pasażerom Ambasadorka Bezpieczeństwa  wręczyła baloniki, książeczki edukacyjne oraz  malowanki profilaktyczne dotyczące akcji. Na koniec spotkania była niespodzianka – podróż pociągiem do Słupska.

« z 5 »