Bajki na jednej nodze

13 stycznia naszą szkołę odwiedził Zespół Teatralny „Grupa T” z przedstawieniem „Bajki na jednej nodze”. W spektaklu tym poruszony został problem zdrowego trybu życia oraz mówiono o niebezpieczeństwach codziennego życia. W sposób zabawny i humorystyczny nasi uczniowie zostali ostrzeżeni aby nie ufali nieznajomym, myli owoce i warzywa przed jedzeniem oraz dbali o swoją higienę. Bohaterowie przestrzegali również dzieci przed nieznajomymi.
Spektakl to zabawny i pełen humoru zbiór najpopularniejszych baśni („Czerwony Kapturek”, „Królewna Śnieżka”, „Kopciuszek”). Czerwony Kapturek przekonał się, do czego prowadzi zbytnia łatwowierność, królewna Śnieżka zrozumiała, że należy myć owoce przed jedzeniem, natomiast Kopciuszek zaczął dbać o higienę osobistą. Baśnie odbiegały od swych oryginałów i każda z nich kończyła się śmiesznym i zaskakującym morałem. Przedstawienie bardzo podobało się uczniom, przez cały ten czas serdeczny uśmiech gościł na ich twarzach.
Spektakl został sfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie, za co serdecznie dziękujemy