Apel poświęcony pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

W sobotę – 10 kwietnia – cały nasz kraj obiegła informacja o katastrofie polskiego samolotu pod Smoleńskiem. Nikt jej nie przeżył! Samolotem tym leciało wiele ważnych osobistości, a wśród nich Prezydent Lech Kaczyński z małżonką.
W sobotę nie byliśmy w szkole, ale w poniedziałek, na pierwszej lekcji, wszyscy uczciliśmy pamięć ofiar katastrofy minutą ciszy. W środę natomiast odbył się apel okolicznościowy dotyczący tych strasznych wydarzeń. Apel przygotowano we współpracy z nauczycielami i uczniami gimnazjum.
Z pełną powagą i w skupieniu odśpiewaliśmy hymn narodowy, wysłuchaliśmy informacji o katastrofie, życiorysu Pana Prezydenta – Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii. Nie zabrakło też minuty ciszy! Po apelu, delegacje klas, przeszły w marszu milczenia pod krzyż i zapaliliśmy znicze.
Cześć Ich pamięci!

smolensk_2010