Andrzejki szkolne

02

Dnia 2 grudnia odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
Na szkolną zabawę, wszystkie wróżby oraz oprawę muzyczne przygotowali uczniowie klas IV-VI. Każdy mógł skorzystać z wielkiej różnorodności wróżb andrzejkowych i dowiedzieć się tego, co czeka go w przyszłości, poznać imię swojej przyszłej sympatii, dowiedzieć się, jaki zawód będzie kiedyś wykonywać , bądź co oznacza jego ulubiony kolor, czy liczba. Bardzo ciekawą okazała się wróżba pod nazwą „przesłanie kwiatów”. Chętnych do poznania swojej przyszłości było wielu. Wszyscy uczniowie bawili się wyśmienicie, aż żal było kończyć imprezę.