Aktywny Dzień Dziecka

1 czerwca, pomimo wietrznej i pochmurnej aury, był dniem wesołym, obfitującym w aktywne zabawy. W repertuarze rozrywek młodszej braci uczniowskiej z klas I – VI znalazły się: „Rajd pieszy – Wrześnickie szlaki” biegnący pośród łąk i pól, ukazujący piękną i kolorową różnorodność flory najbliższych okolic oraz zabawy rekreacyjno – sportowe na świeżym powietrzu. Gimnazjaliści natomiast rozpoczęli swój dzień dziecka od zabaw integracyjnych przy ognisku. Każdy mógł spróbować swoich sił w karaoke oraz w recytacji romantycznych wierszy. Występy przeplatane były konkurencjami siłowymi w przeciąganiu liny. Jednocześnie na Orliku prowadzone były różnorodne konkurencje dla chętnych, zarówno tych starszych, jak i tych młodszych, uczniów: mistrz hula hop, mistrz skakanki, rozgrywki zbijaka, rozgrywki piłki nożnej. Mniej aktywni mogli ogrzać się przy ognisku. Sporym zainteresowaniem cieszyły się mecze piłki nożnej pomiędzy klasami gimnazjalnymi. Uczniowie wykazali się świetnym zgraniem – ustalili składy drużyn i grali fair play. Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny złożone z chłopców i dziewcząt. Triumfowała klasa pierwsza, która wygrała wszystkie mecze. Dla uczniów przygotowane były też cieple i smaczne „domowe” hamburgery i butelka wody mineralnej niegazowanej.
Podsumowując, było „Zdrowo i sportowo”.