Akcja Polska Biega

23 maja we Wrześnicy odbył się festyn rodzinny, zorganizowany przez Gimnazjum oraz Szkołę Podstawową. Impreza był zwieńczeniem ogólnopolskiej akcji „Polska Biega” oraz „Bezpieczna Szkoła”. W festynie wzięło udział ponad 200 osób, w tym uczniowie naszych szkół.Pierwszym punktem programu był marsz, w którym uczestniczyli nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale również rodzice i mieszkańcy Wrześnicy. Marsz propagował bezpieczeństwo w życiu codziennym oraz zdrowy styl życia.Następnie rozpoczęto zmagania w ramach akcji „Polska Biega”. Dystanse zróżnicowano ze względu na wiek uczestników. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

· Dziewczęta: Ania Mazurek

· Chłopcy: Damian Iwański

Uczniowie Gimnazjum postanowili również sprawdzić swoje umiejętności sportowe i rozegrać Szkolny Turniej Piłki Nożnej. Rozgrywki odbywały się na Orliku. W turnieju wzięły udział reprezentacje wszystkich klas. Bezkonkurencyjna okazała się klasa IIIa.

W ramach akcji „Bezpieczna Szkoła” uczniowie oraz rodzice brali udział w instruktarzu pierwszej pomocy. Jednocześnie uczestnicy festynu mogli zjeść grillowane kiełbaski, ufundowane przez sołtysa Żabna, pana Ryszarda Sozańskiego.

Akcja Polska Biega