Akademia z okazji Święta Niepodległości

11 listopada – dzień, w którym obchodzimy narodowe Święto Niepodległości – to data symbol – odrodzenia się państwa polskiego po 123 latach niewoli. Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej  i Gimnazjum we Wrześnicy przygotowali uroczystą akademię.
W odświętnej scenerii biało – czerwonych barw narodowych, z brzozowymi krzyżami poległych za Ojczyznę, zabrzmiały dźwięki Mazurka Dąbrowskiego i Roty. Uczniowie, w montażu słowno-muzycznym, przedstawili drogę Polski do niepodległości. Przypomnieli najważniejsze daty i wydarzenia historyczne oraz sylwetki bojowników o wolną Polską. Zaprezentowane pieśni patriotyczne i legionowe nadały akademii uroczysty i podniosły charakter. Całość dopełniła prezentacja multimedialna przedstawiająca najważniejsze obrazy z historii Polski.
Na naszą akademię przybyło wielu zaproszonych gości, min. z – ca Wójta Gminy Sławno – pan Artur Ciróg.