AKADEMIA PANA KLEKSA WIDZIANA OCZAMI UCZNIÓW KL. IV

Uczniowie kl. IV naszej szkoły przygotowali się do lekcji języka polskiego w niestandardowy sposób. Zainspirowani powieścią Jana Brzechwy pt. Akademia Pana Kleksa, stworzyli makiety przedstawiające szkołę, do której uczęszczał Adaś Niezgódka i jego koledzy, a nauczycielem był niezwykły profesor – Ambroży Kleks.
Zanim jednak przystąpili do wykonania zadania, to najpierw, pod czujnym okiem polonistki, dokładnie przeanalizowali fragmenty książki opisujące akademię i przygotowali szczegółową notatkę, która miała być pomocą naukową podczas tworzenia makiet.Trzeba przyznać, iż powstałe budowle zachwyciły i precyzją wykonania, i ilością dopracowanych szczegółów.
Podczas lekcji, która była lekcją otwartą i zaproszono na nią, min. uczniów kl. V wraz z wychowawczynią, czwartoklasiści zaprezentowali swoje makiety i dokładnie opowiedzieli, co one przedstawiają. Opowieści były tak samo barwne, jak makiety, których dotyczyły.
Za wkład i zaangażowanie w pracę oraz pomysłowość wszyscy zostali nagrodzeni ocenami celującymi. Brawo!
Szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w te działania, podsuwając pomysły lub pomagając w wykonaniu trudniejszych elementów. Uczniowie zgodnie twierdzili, że wykonanie makiety wymagało wiele czasu i pracy, ale integrowało grupę i rozwijało kreatywność.
Na zakończenie lekcji wspólnie przygotowano wystawę prac, którą obejrzeć można w sali nr 1.