Ahoj, przygodo!

Ahoj_przygodo!

W piątek 20 maja 2016 r. gimnazjaliści z Zespołu Szkół we Wrześnicy spędzili czas na zabawie i zdobywaniu wiedzy w Darłowie. Skorzystali z gościnności Zespołu Szkół Morskich: zapoznali się z ofertą edukacyjną tej placówki, zwiedzili sale lekcyjne, przez chwilę obserwowali lekcje nawigacji i hotelarstwa. Mieli możliwość wejścia do warsztatów, gdzie kształcą się np. mechanicy okrętowi. Dzięki uprzejmości kierownika warsztatów obejrzeli warsztaty obróbki ręcznej i mechanicznej, elektrotechniki okrętowej, spawalnicze i szkutnicze.
Jednak najwięcej emocji wzbudziła wizyta na statku należącym do szkoły, na którym odbywają się praktyki zawodowe. Uczniowie zaprowadzili gimnazjalistów w różne zakamarki statku na pokładzie i pod pokładem, opowiadali jak wygląda służba pod czujnym okiem instruktorów i bosmana. A potem statek ruszył w kilkuminutowy rejs kanałem w stronę morza. Niektóre dziewczęta w pierwszej chwili mocno trzymały się burty. Strach jednak szybko minął, szczególnie że pogoda była wspaniała, morska bryza rozwiewała włosy, a na pokładzie piekły się na grillu kiełbaski.
Morska przygoda miała finał na darłowskiej plaży: było robienie zdjęć, brodzenie po wodzie, lody, zapiekanki, gofry i wszystko co kojarzy się z nadmorską promenadą.
Gimnazjalistom spodobała się darłowska szkoła morska, niektórzy chcieliby właśnie tam kontynuować naukę.