Konkurs na wykonanie wieńca adwentowego

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, którego celem jest kultywowanie obrzędów religijnych związanych z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej i doskonalenia umiejętności plastycznych.

Zasady uczestnictwa:

  • Konkurs adresowany jest do uczniów Szkoły Podstawowej we Wrześnicy.
  • Zadaniem ucznia jest wykonanie jednego wieńca adwentowego. Wieniec powinien być wykonany zgodnie z tradycją.
  • Do wykonania wieńca należy użyć naturalnych materiałów (min. zielone gałązki, suszone ozdoby).
  • Podpisane wieńce należy dostarczyć do p. Kamili Szach do dnia 29.11.2023r. (środa).
  • Prace oceni komisja powołana przez organizatora konkursu.
  • Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 30.11.2023r.
  • Wieńce, po rozstrzygnięciu konkursu, uczniowie zabierają do domu i będą Wam towarzyszyć przez cały okres adwentu.

Narodowe Święto Niepodległości

6 – 10 listopada to w naszej szkole wspólne świętowanie 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w klasach odbyły się lekcje tematyczne, ściany zapełniły się patriotycznymi dekoracjami, było m. in. wspólne przygotowanie plakatów, śpiewanie pieśni historycznych, uroczysty apel, okazjonalna książeczka dla każdego ucznia i udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Zachwyt mieszkańców wzbudzało piękne, biało-czerwone oświetlenie budynku szkoły.

Sukces naszych uczniów

PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W październiku biblioteki szkolne na całym świecie od ponad 20 lat obchodzą swoje święto. Również nasza niewielka biblioteka z tej okazji zorganizowała konkursy i akcje mające na celu kształtowanie kultury czytelniczej oraz integrację środowiska szkolnego. Uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście pasowani na czytelników. Przeprowadzone zostały konkursy czytelnicze: „Czy znasz polskie legendy?” dla klasy V i VI oraz „Skąd pochodzi ten cytat?” dla klasy VII i VIII. Najlepsi znawcy polskich legend to: Mikołaj Radko (kl. V) – I miejsce oraz Piotr Gręda (kl. V) i Rafał Duda (kl. V) – obaj II miejsce. Z rozpoznaniem fragmentów książek najlepiej poradziły sobie: Maja Kupis (kl. VII) – I miejsce oraz Hanna Tworek (kl. VIII) i Maja Świacka (kl. VIII) – ex aequo II miejsce. Nagrody dla zwycięzców zostały zakupione ze środków finansowych otrzymanych przez naszą szkołę w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Akcja Uczniowie-Uczniom

22 października pod hasłem „Misje sercem Kościoła”, obchodziliśmy Światowy Dzień Misyjny. Z tej okazji zapraszamy do udziału w akcji! Uczniowie – Uczniom. Rozpoczynamy zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z Afryki. Co zbieramy? Artykuły szkolne: długopisy, kredki, ołówki, gumki, zeszyty, bloki, mazaki, teczki, plecaki i wszystko inne co według Was może się przydać uczniowi. Przypominamy, aby rzeczy były nowe, gdyż bardzo nam zależy, aby obdarować uczniów niezniszczonymi rzeczami.

XXIII Dzień Papieski 

XXIII Dzień Papieski – „Cywilizacja życia”

Dziękujemy, że byliście z nami i po raz kolejny mogliśmy wspomóc fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
« z 3 »

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ NA WESOŁO

Dzień Edukacji Narodowej to okazja do składania życzeń nauczycielom i pracownikom szkoły oraz czas, aby uczniowie przygotowali coś specjalnego. W tym roku ósmoklasiści napisali scenariusz kabaretu, w którym powspominali zdalne nauczanie. Znalazły się w nim autentyczne, zabawne scenki z tego okresu, zapamiętane przez uczniów. Przygotowali też wiele rekwizytów i efektów dźwiękowych. Wykazali się zaangażowaniem, kreatywnością i talentem aktorskim. Śmiech do łez nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów to dla nich najlepsza recenzja.

« z 4 »

Jak nas widzą, tak nas rysują …

„Jak cię widzą, tak cię piszą” to popularne powiedzenie, które oznacza, że sposób, w jaki jesteśmy postrzegani przez innych, wpływa na sposób, w jaki jesteśmy opisywani lub oceniani. Uczniowie naszej szkoły chwycili za ołówki i pod lupę wzięli nauczycieli.

« z 3 »

Dusza artysty przejawia się w przeróżnych formach …

Wrażliwość to jedna z cech, która łączy wszystkich artystów. Także w naszej szkole nie trudno znaleźć osoby wyjątkowe, które przybliżają innym to, co piękne. Choć zajmują się różnymi dziedzinami, wiele ich łączy. Pierwiastek artystycznej duszy nosimy w sobie od zawsze, jedynie w pewnych przypadkach wymaga on wsłuchania się w siebie, by zrozumieć, że był on tam cały czas…
Przez cały rok to uczniowie rysują, malują, wycinają … teraz przyszedł czas na nauczycieli. Potrafisz dopasować pracę do nauczyciela? Zapraszamy do obejrzenia prac nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły.

« z 2 »

Europejski Tydzień Sportu

W dniach 25.09. – 29.09. uczniowie uczestniczyli w licznych akcjach o charakterze sportowo – rekreacyjnym. Nadrzędnymi celami tego tygodnia była aktywizacja ruchowa dzieci i młodzieży, integracja, kształtowanie postaw prozdrowotnych i proekologicznych w życiu codziennym. W ramach aktywnych przerw królował tenis stołowy, piłka nożna i skakanka. We wtorek 26 września cała brać szkolna uczestniczyła w rajdzie pieszym odbywającym się leśnymi drogami okolicznych lasów – podziwiając i poznając rodzimą florę za pomocą aplikacji „Atlas roślin”. W środę odbyło się przeciąganie liny, natomiast następnego dnia odbyły się konkurencje sprawnościowe dla klas 1-3, oraz rozgrywki w zbijaka i piłkę nożną.

« z 8 »