Dzisiaj jest…

Dzisiaj jest…
DZIEŃ BABCI I ŚWIĘTO DZIADKA
My Wasi wnuczkowie pamiętamy i swoim
najbliższym życzenia składamy…
W Dniu Waszego Święta
chcemy Wam złożyć najserdeczniejsze życzenia,
uśmiechu i słonka, szczęścia wielkiego
i wszystkiego najlepszego

Uczniowie klas I-III

« 1 z 4 »

 

Ulepimy dziś bałwana

Uczniowie klasy I korzystali z uroków zimy. Wspólne zabawy na śniegu dostarczyły pierwszoklasistom wiele uśmiechu i radości.

« 1 z 6 »

 

Informacja

Szanowni Uczniowie i Rodzice

Informujemy, że od 18.01.2021 (poniedziałek) uczniowie kl. 1-3 wracają do nauki stacjonarnej w szkole, natomiast pozostali uczniowie kontynuują naukę w trybie zdalnym.
Zgodnie z rekomendacjami wydanymi przez MEiN, MZ, GIS, w celu ograniczenia  do minimum  kontaktowania się uczniów, wprowadzamy następujące zmiany w dotychczas obowiązujących zasadach pracy w reżimie sanitarnym:
– uczniowie klasy 3 będą mieli zajęcia w sali nr 10 (obok sekretariatu),
– uczniowie klasy 1 korzystają z pierwszej szatni,
– uczniowie klas 2 i 3 korzystają z drugiej szatni (obok toalety dla dziewcząt).
Zmianie ulegną również godziny przerw w ramach zajęć prowadzonych z wychowawcą.
Utrzymujemy w mocy zakaz wstępu na teren szkoły dla osób postronnych.

Wytyczne MEiN, ZM, GIS

Utrwalić chwilę … od zdjęcia do filmu

Film na pierwszy rzut oka wydaje się ciągiem obrazów i dźwięków, za pośrednictwem których opowiadana jest pewna historia. Widzimy grających aktorów, słyszymy muzykę i dźwięki – to jednak wierzchołek góry lodowej. Oglądając film, patrzymy na efekt długotrwałych i skomplikowanych prac wielu osób.
Uczniowie klasy VII, w ramach zajęć plastyki, realizowali projekt, którego celem było ukazanie różnych planów z filmu: plan totalny, plan ogólny, plan pełny, plan średni, półzbliżenie, zbliżenie, detal. Wcześniej, na lekcjach plastyki, poznawali w teorii zagadnienia związane z filmem. A oto efekty pracy uczniów …

 

Lecimy w kulki … wyobraźnia działa non stop

Albert Einstein powiedział: „wyobraźnia jest ważniejsza nawet od wiedzy”. Dlaczego? Bo wiedza jest ograniczona, a wyobraźnią można ogarnąć cały świat. Wyobraźnia to pomysłowość, zdolność kreacji obrazów w umyśle. Tym razem tematem prac uczniów klas IV, V, VI były kule. Im więcej kulek, tym ciekawszy efekt? Obejrzyj prace.

Przyszła zima biała …

Zima jest najbardziej tajemniczą i pobudzającą wyobraźnię porą roku. Wcześniej zapada zmrok i na niebie szybko pojawiają się gwiazdy. Magię zimowego klimatu podkreśla skrzący się mróz. Dlatego tematem prac uczniów klas IV, V, VI była zima … trochę na przekór panującej aurze.

Błękitna planeta Ziemia

Ziemia jest piękną planetą. Urody dodaje jej błękitna woda i spowijające ją często warstwy białych chmur. To piękno na zajęciach plastyki próbowali oddać uczniowie klas  V, VI, VII.

KREATYWNI 

Na lekcjach techniki uczniowie klasy V wykonywali prace z zakresu obróbki drewna, papieru oraz szycia. Było wiele emocji i pomysłów! Uczniowie poznali różne rodzaje ściegów oraz podstawy operacji technologicznych niezbędnych do wykonania danego przedmiotu z drewna.