Życzenia

5 GRUDNIA
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ DOBRYCH LUDZI, BY CZULI,
ŻE ICH PRACA JEST WAŻNA I POTRZEBNA.

Kochani Wolontariusze!
w dniu Waszego Święta chciałabym Wam życzyć zapału do nowych wyzwań,
radości ze spotkań z ludźmi, którym pomagacie i poczucia, że warto to robić!
Bardzo Wam dziękuję za dobre serce, gotowość, oddanie, chęć i wolę służenia innym.

Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu

Dziękujemy, że jesteście z nami!

WYCIECZKA  EDUKACYJNA  DO  SŁUPSKA

3 grudnia 2019 r., dla uczniów klas IV – VI,  zorganizowano wyjazd edukacyjny do Słupska.
Wycieczka rozpoczęła się od zajęć technicznych przygotowanych przez market budowlany Castorama, gdzie uczniowie pod okiem specjalistów wykonali samodzielnie, z drewnianych elementów, karmniki dla ptaków, a następnie pięknie je pokolorowali odpowiednimi impregnatami do drewna. Była to świetna lekcja majsterkowania, łącząca zdobywanie wiedzy praktycznej z zabawą. Wykonane karmniki uczniowie zabrali do domu i z pewnością wykorzystają je w swoich przydomowych ogródkach, aby dokarmiać zimą ptaki.
Drugim punktem wycieczki był seans w multikinie, gdzie uczniowie obejrzeli film zatytułowany „Ratujmy Florę” – film o przyjaźni „wielkiej jak słoń”.
Wyjazd był bezpłatny, ponieważ organizatorom udało się pozyskać dofinansowanie na pokrycie kosztów przejazdu i biletów kinowych z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

« 1 z 4 »

DZIEŃ PIŻAMY, KAPCI I SZLAFROKA

Pierwszy poniedziałek grudnia przywitał nas nieprzyjemną, pochmurną i śnieżną pogodą. Był więc to idealny dzień, aby otulić się w szkole mięciutką piżamką i szlafrokiem oraz zdjąć przemoczone buty i włożyć ciepłe kapcie. Dzięki temu można było poczuć się w szkole jak w domu, a do tego zobaczyć, jakie są piżamowe trendy w tym sezonie.

« 1 z 2 »

ANDRZEJKI

Andrzejki obchodzimy zawsze przed Adwentem. Organizuje się wówczas wieczory wróżb. Kiedyś było to głównie lanie wosku, a dziś pomysłowość organizatorów w wymyślaniu wróżb zdaje się nie znać granic. Wielu wierzy, że ten wieczór ma magiczną moc, a dla wielu jest po prostu okazją do wspólnej zabawy. Nasz Samorząd Uczniowski wykazał się wielką pomysłowością podczas przygotowywania z tej okazji różnego rodzaju horoskopów i przepowiedni. Zadbał o nastrój w klasie, która zamieniła się w „jaskinię wróżb”. Zainteresowanych poznaniem własnej przyszłości nie brakowało. Oczywiście wszystko z „przymrużeniem oka”.

« 1 z 11 »

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy od 2002 roku w setną rocznicę powstania tej zabawki. 25 listopada również nasza szkoła świętowała ten dzień. Młodsi i starsi, a nawet nauczyciele, przynieśli swoje misie i różne pluszaczki. Samorząd Uczniowski przygotował z tej okazji zabawy dla najmłodszych uczniów, w których centralne miejsce zajmowały przytulanki. W czasie przerw na korytarzu rozbrzmiewały znane piosenki, których bohaterami są misie z popularnych bajek, a dziewczęta z ósmej klasy wykonywały chętnym dzieciom misiowe makijaże. Dzień minął radośnie z najmilszą dziecięcą zabawką i niezastąpioną przytulanką, bo moda na misie nie przemija.

« 1 z 8 »

KWIATKI DLA HOSPICJUM

Wolontariusze naszej szkoły odpowiedzieli na apel koszalińskiego hospicjum włączając się do akcji „Podaruj roślinki naszemu hospicjum”. Mamy nadzieję, że nasze kwiaty podarowane od serca wypełnią wnętrza sal i korytarzy zielenią, a pacjenci poczują się jak w domu.

Dziękujemy bardzo Rodzicom i Uczniom za ogromne zaangażowanie.

No Images found.

Śniadanie Daje Moc

15 listopada 2019r. uczniowie wzięli udział w akcji „Śniadanie Daje Moc”, której celem jest: zwiększanie świadomości  zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz promocja prawidłowego odżywiania. Do akcji chętnie przystąpili wszyscy uczniowie naszej szkoły przygotowując najważniejszy posiłek dnia w postaci zdrowych- kolorowych kanapek oraz sałatek. Nikt tego dnia nie „głodował”- było smacznie i zdrowo. Należy jednak pamiętać, że w zdrowym odżywianiu prócz jakości spożywanych produktów ważny jest przede wszystkim umiar.
Pamiętajcie o porannym śniadaniu – to źródło energii na cały dzień.

« 2 z 10 »

POMAGAMY POSZKODOWANYM W POŻARZE 

Trzy rodziny z Tychowa w pożarze straciły cały dobytek swojego życia. Wolontariusze naszej szkoły zorganizowali zbiórkę rzeczową. Uczniowie przynieśli artykuły spożywcze, chemię, pościele, koce, które przekazaliśmy Pani sołtys. W dniach 9 i 10 listopada wolontariusze włączyli się do akcji zbiórki publicznej i kwestowali pieniądze do puszek.

Bardzo dziękujemy za hojność i wielkie serca.

« 1 z 2 »

TYDZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości – w ramach jego obchodów, w dniach 04.11 – 08.11.2019 r., uczniowie naszej szkoły podjęli wiele działań upamiętniających to ważne wydarzenie. Młodsi uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające symbole narodowe, z których następnie przygotowano wystawy klasowe. Starsi uczniowie przyozdobili swoje klasy oraz korytarze szkolne gazetkami o tematyce niepodległościowej, a także własnoręcznie wykonali dla siebie emblematy w barwach narodowych, a każda klasa wyróżniała się swoim wzorem.
Zwieńczeniem „Tygodnia dla Niepodległej” był apel okolicznościowy, przypominający najważniejsze wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania niepodległości przez Polskę. Na tę uroczystość wszyscy przyszli w odświętnych strojach galowych lub biało – czerwonych, udekorowanych wykonanymi wcześniej kotylionami lub rozetami w barwach narodowych.
O symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie i nauczyciele wspólnie odśpiewali 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”, będącej inicjatywą Ministra Edukacji Narodowej.
Świętowanie zakończono niespodzianką – pamiątkowym zdjęciem, do którego uczniowie zostali ustawieni na wzór daty (dnia i miesiąca) odzyskania niepodległości – 11.11.
Przez ten tydzień całej społeczności szkolnej przyświecała myśl, że wszyscy powinniśmy pamiętać o tym, że mamy wolną i niepodległą Polskę. Polskę, o którą walczyły pokolenia, oddając w tej walce wartość najcenniejszą – swoje Życie. I niech ta myśl zostanie z nami na wiele następnych lat…

« 1 z 5 »

Konkurs „Nie hejtuję – reaguję”

Zapraszamy uczniów klas I – VI do udziału w konkursie na najlepszy plakat, zwracający uwagę na problematykę cyberprzemocy ze szczególnym uwzględnieniem roli świadka.

Zasady konkursu:
Zadaniem uczestnika/uczestników jest stworzenie plakatu zwracającego uwagę na problematykę cyberprzemocy ze szczególnym uwzględnieniem roli świadka. Plakat powinien zostać wykonany w formacie A2, wymiary 420×594 mm, przy użyciu dowolnej techniki – dopuszczalne są również techniki łączone oraz użycie programów graficznych. Prace mogą być wykonywane indywidualnie lub w grupach maksymalnie 3-osobowych.

Termin: 5 listopada a 2 grudnia 2019 roku.