Sukces sportowców

W sobotę, 12 października 2019 r. w sali sportowej Szkoły Podstawowej we Wrześnicy odbył się V Gminny Turniej Zbijaka Drużyn Mieszanych Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Sławno zorganizowany przez animatorów boiska „Orlik 2012” we Wrześnicy przy współpracy z Gminą Sławno.
Miło nam poinformować, że nasza drużyna w składzie: Maja Gajda, Patrycja Oliwa, Julia Sandomierska, Julia Świacka, Kacper Maliszewski, Gracjan Myślak, Adam Karandyszowski i Wojciech Wróbel zajęła I miejsce.

Gratulujemy!

Zdjęcia ze strony gminaslawno.pl

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W tym roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej klasa VIII przygotowała kabaret, którego tematem było żartobliwie ukazane codzienne szkolne życie w pigułce. W scenariuszu tego kabaretu znalazły się zaobserwowane przez uczniów zachowania nauczycieli i pracowników naszej szkoły oraz zabawne sytuacje, których byli świadkami i uczestnikami. Nie zabrakło też występów muzycznych i na zakończenie życzeń zapału i siły do kształtowania przez pedagogów młodych charakterów.

« 1 z 7 »

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Uczniowie klasy pierwszej zostali wprowadzeni w poczet czytelników naszej szkoły. Zanim złożyli przyrzeczenie, zapoznali się z regulaminem biblioteki. Aktu pasowania na czytelnika dokonała pani dyrektor Iwona Duszyńska. Pierwszoklasiści przyrzekli, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości oraz wypełniać obowiązki czytelnika. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i zakładkę do książki. Po części oficjalnej dzieci wzięły udział w zabawach czytelniczych oraz wypożyczyły po raz pierwszy książeczki.

« 1 z 4 »

Zagrożenia związane z e-papierosami – MEN i GIS ostrzegają!

Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy tak samo jak tradycyjne papierosy uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.

E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ich przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

Istnieją również dowody na to, że młodzi ludzie, którzy używają e-papierosów, mogą częściej palić papierosy w przyszłości. Istnieją udokumentowane przypadki zatruć płynem z e-papierosów wśród dzieci oraz osób dorosłych. Ważna jest zatem wiedza na temat zagrożeń związanych z e-papierosami.

Wszystkie e-papierosy mają wysoką zawartość nikotyny. Według producenta pojedyncza kapsułka JUUL zawiera tyle samo nikotyny, co paczka 20 zwykłych papierosów. Produkt jest dostępny tylko w wysokich stężeniach nikotyny, co może powodować u niektórych nastolatków szybki rozwój uzależnienia.

W informacji MEN i GIS zachęcamy rodziców i apelujemy do nich o to, aby poinformowali swoje dziecko o zagrożeniach. Rodzice mogą również w każdej chwili zwrócić się do nauczycieli i dyrektorów szkół w sprawie egzekwowania zakazu palenia tytoniu na terenie szkoły oraz szkolnego programu zapobiegania paleniu tytoniu.

Departament Informacji i Promocji

Informacja dla rodziców

NIEĆPA 2019

W piątkowy wieczór po raz trzynasty w słupskiej hali „Gryfia” odbył się koncert profilaktyczny „Niećpa”. Skierowany jest on do młodych ludzi i zachęca do walki z uzależnieniem od narkotyków i dopalaczy, alkoholu i papierosów. W tym roku oprócz zespołu 100% gwiazdą wieczoru był zespół Blue Cafe. Najstarsi uczniowie naszej szkoły bawili się na tym koncercie wraz z młodzieżą wielu gmin i powiatów województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Wspaniałą niespodzianką było wygranie przez naszą koleżankę Olę Jung płyty zespołu Blue Cafe z autografem wokalistki.

„DZIEŃ W …”

Szkoła nie musi kojarzyć się tylko z nudą, nauką i obowiązkami. Aby rozweselić szkolną przestrzeń, uczniowie klasy VIII zapoczątkowali akcję pod hasłem „Dzień w…”. Jako pierwszy odbył się „Dzień w klapkach”. W planach są dni: w kaloszach, kapeluszu, krawacie, muszce itd. Ósmoklasiści zapraszają wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły do udziału w tej zabawie.