Wyjazd do Centrum Edukacji Ekologicznej „Słupia rzeka wiedzy” w siedzibie Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” w Słupsku

W piątek 10 maja 2019r. odbył się wyjazd na dni otwarte odbywające się w siedzibie Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”. Podczas pobytu uczniowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach przyrodniczych ukazujących różnorodność florystyczną i faunistyczną towarzyszącą rzece Słupi na całej swojej długości.

POZNAJEMY CIEKAWE ZAWODY

30 kwietnia uczennice klasy siódmej, ósmej i trzeciej gimnazjum uczestniczyły w warsztatach poprowadzonych przez panią Agnieszkę Jabłońską- specjalistkę ds. makijażu i pielęgnacji twarzy. Dziewczęta zapoznały się z technikami makijażu, dowiedziały się, jak pielęgnować młodą twarz, jak makijaż dostosować do sytuacji i typu cery. Uzyskały też wskazówki na temat właściwego odżywiania się. Pani A. Jabłońska wykonała profesjonalny makijaż jednej z dziewcząt, opisując jednocześnie każdą czynność i używany kosmetyk oraz tłumacząc, jaki makijaż pasuje do szkoły. W czasie tego spotkania można było wymienić się doświadczeniami na temat kosmetyków i różnych produktów pielęgnacyjnych, a także problemów, np. z cerą trądzikową. Nie zabrakło też nagród w postaci kosmetyków dla najaktywniejszych uczennic.
Dziękujemy Pani Agnieszce Jabłońskiej za bardzo ciekawe i inspirujące zajęcia.

« 1 z 2 »

ZAJĘCIA SPORTOWE – „SKS WRZEŚNICA”

Nasza szkoła od stycznia 2018 r. oferuje dla uczniów zajęcia sportowe w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy (SKS), którego celem jest upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży. Podczas zajęć doskonalimy: unihokej, koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną, piłkę nożną, tenis stołowy oraz gry i zabawy ruchowe. Obecnie uczestniczymy w drugiej edycji programu, a szkolna grupa w której ćwiczą uczniowie (SKS Wrześnica) zrzesza 27 uczniów z klas 4-8. Udział w zajęciach jest bezpłatny i dobrowolny. Zajęcia odbywają się w poniedziałek i wtorek w godzinach 14.30-15.30.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Egzamin po ósmej klasie powrócił do szkół po prawie 20 latach. Uczniowie mieli dwa lata, aby przygotować się do niego zgodnie z nowymi podstawami programowymi. Zarówno uczniom jak i nauczycielom towarzyszą wielkie emocje i niepewność, jakie zadania znajdą się w testach z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Mimo to naszym ósmoklasistom jak zwykle dopisuje dobry humor i wiara w sukces. Z pewnością w odświętnych, galowych strojach prezentują się wspaniale.