Datek za kwiatek

Serdecznie podziękowania dla wszystkich Rodziców i Uczniów naszej szkoły za wsparcie Patryka w ramach akcji “Datek za kwiatek”.
Zebraliśmy łącznie 1027,70 zł, w tym 119,70 zł przekazali Uczniowie klasy III gimnazjum.

Pieniądze zostaną wpłacone na konto Fundacji Dzieciom “Zdążyć z pomocą”.

Darczyńcy i Uczestnicy sobotniego Gminnego Festynu Charytatywnego

Szanowni Państwo – Darczyńcy i Uczestnicy sobotniego Gminnego Festynu Charytatywnego “Dzięki, że pomagasz”

Pragnę wyrazić najserdeczniejsze podziękowania i głęboką wdzięczność dla Państwa za obecność i finansowe wsparcie operacji nóżek Patryka. Dziękuję z całego serca wszystkim darczyńcom za niesamowitą wrażliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka. Jestem pod ogromnym wrażeniem Państwa życzliwości i ofiarności, która jest wspaniałym dowodem na ludzką solidarność w obliczu choroby.

Wspólnie zebraliśmy dla Patryka 60.003,39 zł i 5,30 euro !!!
Dziękuję również wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować ten festyn.

Iwona Duszyńska – dyrektor szkoły

Informacja ze strony Gminy Sławno http://www.gminaslawno.pl/499-informacja-52193.htm

« 1 z 18 »
« 2 z 17 »

„JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

Głównym celem tej ogólnopolskiej akcji czytelniczej jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, wolnym czasem i rozrywką. Daje każdej uczennicy i każdemu uczniowi okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych okolicznościach. Akcja ma zachęcić do czytania tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania, a książkę wciąż traktują jako przykry obowiązek.
7 czerwca wszyscy obecni tego dnia uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami oddali się lekturze książek przyniesionych przez siebie z domu i wypożyczonych w szkolnej bibliotece. Wielkie, wspólne czytanie miało się odbyć w cieniu drzew na szkolnym boisku i przypominać piknik. Niestety pogoda zaskoczyła nas rzęsistym deszczem, więc to sala gimnastyczna stała się czytelnią. Uczniowie starszych klas namalowali plakaty z hasłami promującymi czytanie książek. Prace ozdobiły ogrodzenie wokół naszej szkoły i przykuwały uwagę mieszkańców wsi.

« 1 z 5 »

Zajęcia w Castoramie

Dnia 7 czerwca uczniowie klas I-III udali się na wycieczkę do słupskiej Castoramy na zajęcia techniczne “jak spędzać wolny czas inaczej”. Uczniowie własnoręcznie wykonali samochody ciężarowe i ozdobili płócienne torby na zakupy.

« 1 z 3 »

„ZŁOTA MUSZLA” – WYRÓŻNIENIE DLA DAMIANA BIELAKA

6 czerwca 2019 r. miał miejsce XVI finał Powiatowego Konkursu Liryki Morskiej „Złota Muszla”, którego organizatorem jest Miejskie Gimnazjum i Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie. Wśród nagrodzonych młodych poetów znalazł się DAMIAN BIELAK– uczeń kl. III gimnazjum naszej szkoły. Jego wiersz pt. „Przemyślenia o morzu” zdobył wyróżnienie. Oprócz Damiana wiersze na konkurs napisali również: Kinga Michałowska, Olga Michałowska, Julia Jabłońska, Jakub Baran, Nikola Borowska, Kacper Martyka, Julia Myślak i Ewa Obiała.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w tym konkursie, a Damianowi serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy rozwijania wrażliwości literackiej.

Zapraszamy

Już w najbliższą sobotę (8 czerwca) zapraszamy na Gminny Festyn Charytatywny “Dzięki, że pomagasz”. Tym razem zbieramy pieniądze na operację 4-letniego Patryka.
Zaczynamy od 16.00 na boisku wiejskim we Wrześnicy. Przyjdźcie koniecznie – będzie dużo atrakcji dla młodszych i starszych, dobre jedzenie, loteria fantowa i licytacja (skuter, rowery, biżuteria itp.).
Imprezę zakończy koncert zespołu FENOMEN.

Wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego

28 maja uczniowie klas I – IV wybrali się na wycieczkę do Słowińskiego Parku Narodowego, który został utworzony dla zachowania systemu jezior przymorskich, bagien, torfowisk, łąk, nadmorskich borów i lasów, a przede wszystkim wydmowego pasa mierzei z unikatowymi w Europie wydmami ruchomymi.
Głównym punktem wyprawy było przejście piaskami Wydmy Czołpińskiej do morza i obserwacja walorów przyrodniczych tego terenu. To było ogromne wyzwanie, wymagające dobrej kondycji fizycznej – szczególnie dla młodszych uczniów – ale wszyscy sobie świetnie poradzili! Byli odpowiednio ubrani, wyposażeni w dużą dawkę pozytywnej energii i mimo mało sprzyjającej pogody, pokonali trasę z entuzjazmem i radością, dobrze się przy tym bawiąc!
Po przejściu piaskowej pustyni udali się do Muzeum Wsi  Słowińskiej w Klukach, gdzie zachowane są pozostałości życia dawnych mieszkańców tych ziem, zwanych Słowińcami. Tam poznali dawne życie tej społeczności w rozpiętości kilku wieków, aż do czasów powojennych.
Po dużej dawce wiedzy przyrodniczo – historycznej udali się jeszcze na posiłek i – zmęczeni, ale zadowoleni – wrócili bezpiecznie do domu.

« 1 z 3 »