Ogłoszenie

Informuję, że w dniach 5-19 marca Szkoła Podstawowa we Wrześnicy prowadzi rekrutację uczniów do klasy I na rok szkolny 2020/2021.

  • Karty zgłoszeń (dla dzieci z obwodu szkoły) i wniosków o przyjęcie (dla dzieci spoza obwodu szkoły) są dostępne w sekretariacie szkoły, przedszkolu EKOLUDKI oraz do pobrania na stronie internetowej szkoły.

  • Zgłoszenie/wniosek składają rodzice lub opiekunowie prawni dziecka osobiście w sekretariacie szkoły, do 19 marca 2020 r. do godz. 15.00. Podczas zapisu dziecka należy okazać dokument z nr pesel dziecka.

Iwona Duszyńska – Dyrektor Szkoły Podstawowej we Wrześnicy

Karta zgłoszeniowa

Wniosek o przyjęcie (spoza obwodu)

Potwierdzenie woli

W marcu rekrutacja do klas pierwszych

Zapisy do klasy I na rok szkolny 2020/2021 odbędą się w dniach 5-19 marca 2020 r., szczegóły w ZARZĄDZENIE NR 16/2020 WÓJTA GMINY SŁAWNO z dnia 29 stycznia 2020 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2020/2021 do publicznego przedszkola i oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej oraz klas pierwszych publicznych szkół podstawowych dla których Gmina Sławno jest organem prowadzącym.

treść zarządzenia

Bal Karnawałowy

W piątek 7 lutego 2020r. uczniowie klasy I, II i III pożegnali I semestr balem karnawałowym. Wszyscy przygotowali wspaniałe przebrania. Na parkiecie bawili się: rycerze, wojownicy, księżniczki, Czerwony Kapturek, pielęgniarka… Zabawa urozmaicona została konkursami z nagrodami. Najwięcej emocji wzbudził wybór króla i królowej balu.

« 1 z 8 »

„Śnieżka i …..” – fantastyczna siódemka uczniów z kl. V

Dnia 6 lutego, po południu, uczniowie kl. V wybrali się do multikina w Słupsku. Wyjazd został zorganizowany przez wychowawczynię i rodziców i był nagrodą za bardzo dobre wyniki semestralne, a jednocześnie był dobrym pretekstem do spotkania integracyjnego klasy.
Uczniowie obejrzeli film pt. „Śnieżka i fantastyczna siódemka”, a że piątaków też było siedmioro, to można powiedzieć, że to taki … „wesoły zbieg okoliczności” 🙂
Film okazał się być zaskakującą i czarującą humorem nową wersją ulubionej baśni wszystkich pokoleń o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach. Opowiadał przewrotną przygodę z wielkim przesłaniem o tym, że prawdziwe piękno tkwi w nas samych i nie jest tym, czym wydaje się na pierwszy rzut oka, bo prawdziwe piękno to rzecz bezwzględna, jeśli tylko patrzy się na nie sercem.
Humor bohaterów filmowych udzielił się wszystkim oglądającym, więc po seansie, zgodnie udali się na smaczny deser lodowy, gdzie śmiejąc się opowiadali sobie najciekawsze scenki filmowe, po czym pełni optymizmu i radości wrócili do domu 🙂

No Images found.

WYCIECZKA DO TEATRU

29 stycznia uczniowie klas IV- VIII obejrzeli w Nowym Teatrze w Słupsku spektakl pod tytułem „Pasztety do boju!”, który powstał na podstawie powieści francuskiej pisarki Clémentine Beauvais. Książka zdobyła wiele prestiżowych nagród, w tym tytuł Najlepszej Młodzieżowej Książki Roku 2015.
Śledząc losy trzech nastoletnich bohaterek, uznanych w internetowym głosowaniu za najbrzydsze w szkole, uczniowie mogli przekonać się, jaką krzywdę wyrządza hejt, uzależnienie od mediów społecznościowych. Poza tym spektakl skrytykował w zabawny sposób obsesję na punkcie wyglądu fizycznego i narzucanie przez youtuberów stylu życia. Ośmieszone dziewczęta stawiły czoła bezlitosnej krytyce, wzmocniły poczucie swojej wartości i zaprzyjaźniły się. W tej historii pełnej wątków z pewnością każdy uczeń odnalazł coś ważnego dla siebie.

Atomowi naukowcy

I semestr 2019/2020 uczniowie zakończyli nietypowymi zajęciami fizyczno-chemicznymi, podczas których wspólnie wyjaśniali różne zjawiska np. ciśnienie atmosferyczne, napięcie powierzchniowe, siła nacisku i inne. W trakcie zajęć rozmaite doświadczenia np. kontrolowane eksplozje, łoże fakira, wielkie bańki mydlane, azotowa zadyma i wiele innych, w trakcie których uczniowie poznawali także zasady zachowania bezpieczeństwa w tego typu sytuacjach. To były rzeczywiście udane zajęcia!

« 1 z 8 »

Webinar. Bezpieczeństwo dzieci w sieci

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu online dot. bezpieczeństwa dzieci w internecie. Szkolenie poprowadzą dziennikarz Tomasz Rożek – ambasador kampanii „e-Polak potrafi” oraz Anna Borkowska – psycholog, ekspertka Akademii NASK.

Bezpieczeństwo dzieci w internecie to temat ważny i stale aktualny. Tempo w jakim rozwijają się nowe technologie wymaga od nas ciągłego poszerzania wiedzy w tym zakresie. Kluczowe tutaj jest wiarygodne źródło informacji. My je Państwu gwarantujemy.
Co ważne, każdy może wziąć udział w szkoleniu i zadawać pytania w jego trakcie.
Szkolenie w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, poświęcone cyberprzemocy i zjawisku sekstingu, odbędzie się 30 stycznia (czwartek) o godz. 18 pod linkiem: https://www.facebook.com/naukatolubie

Zachęcamy także do odwiedzenia naszej strony, gdzie znaleźć można m.in. porady dla rodziców i nauczycieli, publikacje oraz filmy wyjaśniające trudne pojęcia: www.gov.pl/niezagubdzieckawsieci
Szkolenie jest częścią kampanii edukacyjno-informacyjnej Ministerstwa Cyfryzacji i NASK „e-Polak potrafi!”.

Pozdrawiamy serdecznie,

Zespół ds. ds. kampanii edukacyjno-informacyjnych Ministerstwa Cyfryzacji i NASK

Życzenia dla Babci i Dziadka

« 1 z 2 »

Dziękujemy

DRODZY UCZNIOWIE, WOLONTARIUSZE, NAUCZYCIELE
SZKOŁY PODSTAWOWEJ WE WRZEŚNICY

Dziękujemy, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Wam osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas.

Dziękujemy, że pomagasz osobom, którym zabrakło szczęścia.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Rodzina była bardzo wzruszona. Nie mogła uwierzyć, że aż tyle paczek dla nich. Nie wierzyli, że ktoś może bezinteresownie tyle podarować drugiemu. Córka wspólnie z mamą otwierały paczki, radości nie było końca. Po otwarciu każdej paczki Ewa piszczała jak małe dziecko. W geście radości wznosiła ręce do góry. Za każdym słowem było „Jezu”, „Boże”. Piotrek nie mógł oczu oderwać od narzędzi, gdyż jest mechanikiem samochodowym. Prezenty dla rodziców były bardzo trafione, nie liczyli na to. Bardzo cieszyli się i dziękowali Darczyńcy.

Słowo od Rodziny

„Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej we Wrześnicy, którzy tworzyli paczkę dla nas. Nie ma takich słów, którymi mogłabym wyrazić naszą wdzięczność. Podziękowania składamy za tak piękną i bogatą paczkę. Za dobre i otwarte serce na drugiego człowieka. Niech dobro wróci do Was ze zdwojoną siłą. Niech nadchodzące święta będą dla Was niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień. Życzymy, aby upłynęły w spokoju, radości, wśród rodziny i przyjaciół. Niech nie opuszcza Was moc dzielenia się z potrzebującymi. A w Nowym Roku samych szczęśliwych zdarzeń.”