NAGRODY I WYRÓŻNIENIA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

« 2 z 23 »

 

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

WYRÓŻNIENIA DLA ABSOLWENTÓW SZKOŁY ZA OSIĄGNIĘCIA W NAUCE:

  1. Dyplom “WZOROWY UCZEŃ”, świadectwo ukończenia Gimnazjum z wyróżnieniem oraz nagroda książkowa:
  • Natalia Pietrzyk
  • Damian Bielak
  • Patrycja Pachuta
  1. NAGRODA WÓJTA GMINY SŁAWNO DLA NAJLEPSZEGO ABSOLWENTA GIMNAZJUM W GMINIE SŁAWNO:
  • Natalia Pietrzyk
  1. Dyplom “WZOROWY UCZEŃ”, świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem oraz nagroda książkowa:
  • Natalia Krajewska
  1. LISTY GRATULACYJNE DLA RODZICÓW W/W WZOROWYCH ABSOLWENTÓW

Czytaj dalej

Noc Systemożerców 2019

   W związku z realizacją projektu pn. „Edukacja w Gminie Sławno szansą na udaną przyszłość” w dniu 14 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Żukowie odbyły się warsztaty z programowania w ramach współpracy międzyszkolnej, pod patronatem „Nocy Systemożerców” organizowanej przez Pana Krzysztofa Fortunę – nauczyciela Szkoły Podstawowej w Starym Jarosławiu.

Oficjalne otwarcie warsztatów rozpoczęło się o godzinie 18:00 na głównym holu w Szkole Podstawowej w Żukowie. Przywitani zostali uczniowie, opiekunowie a także instruktorzy warsztatów. Pokrótce omówiono tematy zajęć, w których będą brali udział uczniowie podzieleni na mniejsze grupy.
Warsztaty prowadzone były przez instruktorów z całej Polski. Firmę VISION DISTRIBUTION reprezentował Pan Tomasz Bondar, który poprzez roboty edukacyjne uczył programowania i kodowania.
W ramach warsztatów odbyły się również lekcje filmoznawstwa, które prowadził dr Maciej Dowgiel wędrujący filmoznawca Filmoteki Szkolnej. Zajęcia odbywały się w sposób kreatywny i zmuszający do przemyśleń. Uczestnicy wcielali się w rolę reżyserów, układali scenariusze i prezentowali swoje pomysły.
Nocne warsztaty urozmaicili również Dominik Wrosch i Dariusz Bartos ze Szkoły Podstawowej w Malechowie, zajmujący się robotami mindstorms. Instruktorzy omawiali z uczniami w jaki sposób programowane są roboty, ich budowę oraz specyfikę. Na koniec każdych zajęć chętne osoby mogły przejąć stery i wziąć udział w bitwie robotów.
Dużą atrakcją dla wszystkich uczestników warsztatów, jak i opiekunów była prezentacja drukarek 3D oraz zajęcia z projektowania 3D, prowadzone przez organizatora eventu Pana Krzysztofa Fortunę. Prezentowane były różnego typu drukarki 3D podczas ich pracy, jak i również duży zbiór wydrukowanych już wcześniej elementów.
Modelowanie w 3D, to proces tworzenia i modyfikacji obiektów trójwymiarowych. Taką tematyką objęte były kolejne zajęcia na nocnych warsztatach. Prowadził je Pan Jacek Kawałek, który przyjechał do nas z Kołobrzegu. Jest on specjalistą w swojej dziedzinie i swoją wiedzą zarażał wszystkich słuchaczy. Przerwy pomiędzy blokami zajęć urozmaicał Pan Maciej Roth, który prezentował na tablicach interaktywnych aplikację CORINTH. Corinth to narzędzie multimedialne, które wspiera nauczanie przedmiotów ścisłych przyrodniczych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Ponad 1000 niezwykłych i interaktywnych modeli 3D, modeli w rozszerzonej rzeczywistości (AR), galeria zdjęć oraz materiałów video pozwala uczniom lepiej zrozumieć otaczający nas świat. Dodatkowo można było skorzystać ze specjalnych okularów wirtualnej rzeczywistości i przenieść się na rollercoster, ring czy do gry. Nie jeden stracił równowagę!

/Informacja ze strony gminaslawno.pl/

« 1 z 6 »

 

Datek za kwiatek

Serdecznie podziękowania dla wszystkich Rodziców i Uczniów naszej szkoły za wsparcie Patryka w ramach akcji “Datek za kwiatek”.
Zebraliśmy łącznie 1027,70 zł, w tym 119,70 zł przekazali Uczniowie klasy III gimnazjum.

Pieniądze zostaną wpłacone na konto Fundacji Dzieciom “Zdążyć z pomocą”.

Dziękujemy

Darczyńcy i Uczestnicy sobotniego Gminnego Festynu Charytatywnego

Szanowni Państwo – Darczyńcy i Uczestnicy sobotniego Gminnego Festynu Charytatywnego “Dzięki, że pomagasz”

Pragnę wyrazić najserdeczniejsze podziękowania i głęboką wdzięczność dla Państwa za obecność i finansowe wsparcie operacji nóżek Patryka. Dziękuję z całego serca wszystkim darczyńcom za niesamowitą wrażliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka. Jestem pod ogromnym wrażeniem Państwa życzliwości i ofiarności, która jest wspaniałym dowodem na ludzką solidarność w obliczu choroby.

Wspólnie zebraliśmy dla Patryka 60.003,39 zł i 5,30 euro !!!
Dziękuję również wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować ten festyn.

Z wyrazami szacunku
Iwona Duszyńska – dyrektor szkoły

Informacja ze strony Gminy Sławno http://www.gminaslawno.pl/499-informacja-52193.htm

« 2 z 18 »
« 1 z 17 »

„JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

Głównym celem tej ogólnopolskiej akcji czytelniczej jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, wolnym czasem i rozrywką. Daje każdej uczennicy i każdemu uczniowi okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych okolicznościach. Akcja ma zachęcić do czytania tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania, a książkę wciąż traktują jako przykry obowiązek.
7 czerwca wszyscy obecni tego dnia uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami oddali się lekturze książek przyniesionych przez siebie z domu i wypożyczonych w szkolnej bibliotece. Wielkie, wspólne czytanie miało się odbyć w cieniu drzew na szkolnym boisku i przypominać piknik. Niestety pogoda zaskoczyła nas rzęsistym deszczem, więc to sala gimnastyczna stała się czytelnią. Uczniowie starszych klas namalowali plakaty z hasłami promującymi czytanie książek. Prace ozdobiły ogrodzenie wokół naszej szkoły i przykuwały uwagę mieszkańców wsi.

 

« 1 z 5 »

Zajęcia w Castoramie

Dnia 7 czerwca uczniowie klas I-III udali się na wycieczkę do słupskiej Castoramy na zajęcia techniczne “jak spędzać wolny czas inaczej”. Uczniowie własnoręcznie wykonali samochody ciężarowe i ozdobili płócienne torby na zakupy.

« 1 z 3 »

„ZŁOTA MUSZLA” – WYRÓŻNIENIE DLA DAMIANA BIELAKA

6 czerwca 2019 r. miał miejsce XVI finał Powiatowego Konkursu Liryki Morskiej „Złota Muszla”, którego organizatorem jest Miejskie Gimnazjum i Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie. Wśród nagrodzonych młodych poetów znalazł się DAMIAN BIELAK– uczeń kl. III gimnazjum naszej szkoły. Jego wiersz pt. „Przemyślenia o morzu” zdobył wyróżnienie. Oprócz Damiana wiersze na konkurs napisali również: Kinga Michałowska, Olga Michałowska, Julia Jabłońska, Jakub Baran, Nikola Borowska, Kacper Martyka, Julia Myślak i Ewa Obiała.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w tym konkursie, a Damianowi serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy rozwijania wrażliwości literackiej.