Informacja dla Rodziców i Uczniów

Szanowni Państwo

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 października 2020r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od poniedziałku 26 października będą obowiązywały nowe zasady funkcjonowania placówek oświatowych, na podstawie, których zawieszone są zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII na okres dwóch tygodni. Zajęcia prowadzone będą online na platformie Microsoft Teams wg planu (przypominamy, że od poniedziałku 26.10.2020r. obowiązuje nowy plan).
Nauka uczniów klas I-III pozostaje bez zmian (lekcje odbywają się na terenie szkoły).

W związku z zaistniałą sytuacją proszę o współpracę i wyrozumiałość.

Agnieszka Łukaszewicz

zastępca dyrektora szkoły

Dzień Dyni

23 października w klasach I-III odbył się Dzień Dyni. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach, podczas których poznali bardzo zdrowe i urodziwe warzywo, jakim jest dynia. Tego dnia dzieci przyniosły do szkoły dyniowe stworki i ubrały się na kolor pomarańczowy. Na zajęciach oglądały film, słuchały muzyki i wykonywały prace plastyczne, których głównym elementem była dynia.

« 2 z 3 »

Stypendia dla naszych uczniów

Łącznie 35 uczniów i absolwentów gminnych szkół otrzymało stypendia Wójta Gminy Sławno za wysokie osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2019/2020. Od kilku lat symboliczne wręczenie pamiątkowych listów gratulacyjnych odbywało się podczas Gminnych Obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Stan epidemii uniemożliwił nam organizację tegorocznej uroczystości.

Stypendyści z naszej szkoły:

stypendium naukowe II stopnia:

• Baran Jakub
  • Jastrzębska Barbara
  • Kempa Jan
  • Krajewski Adam

stypendium naukowe III stopnia:

• Bachuryński Denis
  • Hinz Marcin
  • Konieczny Igor
  • Konieczny Oliwier
  • Mazurek Oskar
  • Myślak Gracjan
  • Pągowska Kinga
  • Tworek Hanna

Rodzicom gratulujemy wspaniałych, uzdolnionych dzieci, a uczniom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych oraz dalszego rozwijania pasji i szczególnych uzdolnień.

Informacja ze strony gminaslawno.pl

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej świętowaliśmy inaczej niż zwykle ze względu na przestrzeganie reżimu sanitarnego. Nie było uroczystej akademii i występów uczniów, a życzenia zostały przekazane w innej formie: przypięte do specjalnie z tej okazji przygotowanej tablicy. Samorząd Uczniowski przygotował drobne upominki dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły oraz wręczył je z zachowaniem wymaganych zasad: właściwego dystansu, zakrycia nosa i ust oraz dezynfekcji rąk. Z pewnością te obchody Dnia Nauczyciela będą niezapomniane.

Wyjątkowe bajki

Uczniowie klasy III na lekcji edukacji polonistycznej czytali bajki sławnych poetów takich jak: Ignacy Krasicki, Aleksander Fredro, Adam Mickiewicz, Maria Konopnicka i Stanisław Jachowicz.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 października obchodziliśmy dzień tabliczki mnożenia. Tydzień przed WMTDay uczniowie przypominali i utrwalali tabliczkę mnożenia.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Mamy nadzieję, że to matematyczne święto wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Oprócz życzeń od koleżanek dla kolegów w poszczególnych klasach upominki dla wszystkich chłopców i nauczycieli przygotowały dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego. Rozdały je oczywiście z zachowaniem zasad obowiązujących w czasie epidemii koronawirusa.

Wszystkim chłopcom, tym młodszym i starszym, składamy najserdeczniejsze życzenia!

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września nasza szkoła włączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Głośnego Czytania. Najmłodsi uczniowie czytali głośno książkę pt. „Przygody kropli wody” Marii Terlikowskiej. Następnie wykonali ilustracje do poznanej opowieści. Z kolei starsi przeczytali fragmenty powieści dla młodzieży pt. „Jadwiga kontra Jagiełło” Grażyny Bąkiewicz pokazującej z humorem fakty historyczne. Akcja przypomina, że książki to nie tylko lektury obowiązkowe, a czytanie rozwija pamięć i wyobraźnię.

Zapraszamy uczniów do szkolnej biblioteki nie tylko wtedy, gdy nauczyciel wyznaczy termin omawiania lektury obowiązkowej.